Земельний агросемінар "Земля та захист бізнесу"

18.09.2018
Земельний агросемінар

Радник Юридичної фірми TOTUM Олександр Воронюк взяв участь в якості спікера у земельному агросемінарі "Земля та захист бізнесу", який відбувся 14 вересня 2018 року у місті Львів, в якому брали участь представники агробізнесу переважно з західного регіони України. Теми виступу Олександра були присвячені регулюванню земельного банку та оренді землі. В рамках даних тем було висвітлено ряд актуальних питань, зокрема: механізми формування земельного банку, можливі негативні наслідки продовження мораторію, процедура поновлення договорів оренди земельних ділянок, тощо. 

Формат семінару дав можливість обговорити питання, передбачені програмою, і розглянути індивідуальні питання під час спілкування зі спікером. Зокрема, жваву дискусію в залі викликали озвучені спікером існуючи механізми продажу "підмораторних" земельних ділянок, а також перспективи скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Також одним з найактуальніших питань було питання щодо права фермерського господарства на земельну ділянку, яка була отримана в оренду засновником фермерського господарства з метою її створення. Олександр Воронюк звернув увагу учасників на останню судову практику, яка підтвердила право оренди саме фермерських господарств на таку земельну ділянку, а не право оренди засновника фермерського господарства.